وکیل قصور دندانپزشکی

: لطفاً به این محتوا امتیاز دهید

اگر دندان پزشکی در حین انجام وظیفه پزشکی خود تخلف کند و برخلاف چیزی که بیمار از اون خواسته اقدام کند و با قصورش  موجب گردد که به بیمار آسیب و صدمه جسمی  وارد شود، عملش جرم بوده و بایستی درصدد جبران ضرر و زیان به بیمار باشد. قانون گذار، اصل را بر تقصیر دندان پزشک گذاشته و او را من باب بی احتیاطی و سهل انگاری در انجام وظیفه مسئول دانسته است. مگر آنکه خلاف ادعای بیمار اثبات شود ودندان پزشک با استناد به ادله و مستندات، بتواند عدم تقصیر خود را اثبات کند. در سابق، پزشکان برای آنکه خود را از مسئولیت مبری کنند برائت نامه ای را از بیمار اخذ می کردند تا بتوانند با استناد به آن خود را از مسئولیت مبری سازند. اما امروزه تنها عاملی که دندان پزشک را از مسئولیت بری می کند پایبند بودن به اصول و موازین پزشکی است. اگر شما به عنوان دندان پزشک درگیر پرونده پزشکی هستید و نمی دانید چگونه عدم قصور خود به محکمه را اثبات کنید می توانید با برخوردار شدن از خدمات وکیل قصور دندان پزشک، این مشکل را حل و فصل کنید.

قصور دندان پزشک

دندان پزشک نیز، مانند پزشکان ممکن است در حین انجام وظیفه پزشکی خود، مرتکب جرم شود و بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری در انجام وظیفه، موجب گردد که به بیمار آسیب و صدمه جسمی وارد شود. بگذارید با یک مثال قصور دندان پرشک در حین وظیفه را شرح دهیم.

بیماری برای انجام ایمپلنت دندان، به دندان پزشکی مراجعه می کند. دندان پزشک ادعا می کند که در این زمینه تخصص دارد و می تواند از کاری که بیمار از او تقاضا دارد برآید. ایمپلنت دندان انجام می شود اما بیمار بعد از مدتی متوجه می شود که دندان کاشت شده لق شده و از جای خود خارج گردیده با انجام معاینات، متوجه می شود که دندان او قابلیت استفاده از ایمپلنت را نداشته و تراکم استخوان فک به حد کافی نبوده است. همان گونه که ملاحظه می شود در اینجا قصور رخ داده و دندان پزشک در حین انجام وظیفه خود مرتکب سهل انگاری و بی احتیاطی شده است و با تشخیص نادرست موجب گردیده که به فک بیمار اسیب و صدمه وارد شود. در اینجا عمل دندان پزشک جرم بوده و به مجازاتی که طبق قانون راجع به قصور پزشکی تعیین شده محکوم خواهد شد. اگر دندان پزشک خود را بی تقصیر می داند و ادعا دارد که به تمامی وظایف خود که در مقابل بیمار داشته پایبند بوده و خلاق اصول پزشکی عمل نکرده  بایستی از خود در محکمه دفاع کند و ادله و مستنداتی که دلالت بر بی تقصیری او داشته ارائه دهد تا بتواند خود را ازمسئولیت کیفری مبری سازد.

وکیل قصور دندان پزشک کیست و چه وظایفی دارد؟

دندان پزشک، ممکن است در حین انجام وظیفه پزشکی خود مرتکب قصور و تخلف شود بدون آنکه از انجام فعل خود قصد و سو نیت عامدانه داشته باشد. در واقع او، قصور پزشکی را  من باب، یک بی احتیاطی و بی مبالاتی مرتکب شده و هرگز به نتیجه فعل خود فکر نکرده است. اما قانون گذار عمل دندان پزشک را جرم می داند و او را به مجازات کیفری که پرداخت دیه است محکوم می دارد مگر دندان پزشک بتواند، بی گناهی خود را اثبات کند.از آنجایی که گرفتن نتیجه مطلوب از پرونده  کمی دشوار است و نیاز به داشتن آگاهی به اصول و قوانین پزشکی دارد، بهتر است که دندان پزشک روند پرونده قصور پزشکی را به وکیل متخصص و زبده بسپارد تا بتواند از محکومیتی که به او به صورت ناروا وارده آمده بری شود.تیم حقوقی صدرا، با داشتن وکلای متخصص در حوزه پزشکی، می تواند بهترین خدمات را به شما پزشکان عزیز ارائه دهد.

 چه مرجعی به قصور دندان پزشک، رسیدگی می کند؟

قصور دندان پزشک ریشه در قصور پزشکی دارد. همان گونه که شخص بیمار  برای طرح دعوی به طرفیت پزشک یا جراح، باید به مرجع صلاحیت دار که دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی بوده مراجعه کند و شکایت خود را مطرح سازد برای اقامه دعوی به طرفیت دندان پزشک نیز، باید به این مرجع صلاحیت دار مراجعه کند. با طرح شکایت بیمار، پرونده پزشکی تشکیل شده و مراحل دادرسی آغاز می شود. دندان پزشک که در این پرونده مرتکب قصور و تقصیر بوده بایستی در مقام دفاع از خویش برآید و بهترین دفاعیات را در جهت اثبات بی گناهی خود به کار ببرد تا بتواند روند پرونده پزشکی را به نفع خویش تغییر دهد و از مسئولیت کیفری خود را مبری سازد. برای اینکه دندان پزشک بتواند به نتیجه مطلوبی از پرونده برسد بهتر است که قبل از حضور در جلسه محکمه، از خدمات وکیل قصور پزشکی برخوردار شود و یا کلیه روند پرونده خود را به وکیل متخصص در حوزه قصور پزشکی بسپارد.

از دندان پزشک ممکن است من باب انجام جراحی پزشکی و زیبایی فک و دهان شکایت شود از جمله

شکایت از دندان پزشک در حین انجام جراحی لثه

شکایت از دندان پزشک من باب انجام لمینیت و کامپوزیت دندان

شکایت من باب انجام عصب کشی دندان و غیره

آیا برای اثبات عدم تقصیر دندان پزشک، وجود وکیل الزامی است ؟

اگر دندان پزشک به اصول و قوانین پزشکی آگاهی کافی داشته باشد می تواند بهترین دفاعیات را در محکمه از خود به عمل آورد در غیر این صورت ممکن است در جهت اثبات بی تقصیری خود با مشکلاتی مواجه شود و نتواند بهترین دفاعیات را در محکمه از خود داشته باشد و همین امر موجب گردد که او  مجرم شناخته شود و به مجازاتی که مستوجب تحمل آن نبوده محکوم گردد. لذا وجود وکیل قصور دندان پزشک از اهمیت خاصی برخوردار بوده و می تواند کمک شایانی را به پزشک نماید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به معرفی وکیل قصور دندان پزشک پرداختیم و بیان داشتیم که این وکیل با ورود به پرونده پزشکی، قرار است در مقام دفاع از شخص دندان پزشک باشد و بهترین دفاعیات را از او در محکمه به عمل آورد.

پیشنهادات

ما در تیم حقوقی صدرا، با تخصص در وکالت در پرونده های پزشکی و داشتن وکیل پرونده پزشکی در تلاشیم که به همکاری وکلا و مشاورین حقوقی متخصص و زبده، بهترین خدمات  را به شما عزیزانی که درگیر مشکلات حقوقی هستید ارائه دهیم شما می توانید جهت برخورداری از خدمات ما، از طریق راه های ارتباطی که در سایت به آن اشاره شده با ما در تماس باشید.

برخی از سوالات متداول

۱.وکیل قصور دندان پزشک کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل قصور دندان پزشک، وکیلی است که به اصول و قوانین پزشکی آگاهی و تسلط کافی دارد و قرار است در یک پرونده پزشکی، در مقام دفاع از دندان پزشک باشد و بهترین دفاعیات را از او به عمل آورد.

۲.برخودار شدن از خدمات وکیل قصور دندان پزشک، چه تاثیری در روند دارد؟

دندان پزشک، به کمک وکیل قصور پزشکی، می تواند بهترین دفاعیات را از خود، در پرونده پزشکی، که درگیر آن شده به عمل آورد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!